O NAS     SPRAWIEDLIWY HANDEL     KONTAKT
> Sprawiedliwy Handel > Sprawiedliwy Handel łączy
                  Sprawiedliwy handel
                  - Co to jest Sprawiedliwy
                     Handel?
                  - Sprawiedliwy Handel
                     łączy
                  - Najważniejsze założenia
                  Produkty Fair Trade
                  Producenci
                  Certyfikacja
                  Linki
                  E-sklep
                  Sprzedaż dla firm


Sprawiedliwy Handel łączy

W naszej codziennej pracy chcielibyśmy uwzględniać w jednakowym stopniu interes naszych partnerów handlowych na półkuli południowej z jakościowymi oczekiwaniami naszych klientów.

Alternatywa dla producentów

Około 140 organizacji i zrzeszeń rzemieślników, małych wytwórców rolnych, pracowników plantacji itp. z około 40 krajów Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu to dostawcy naszych produktów. Ci należący do najbardziej pokrzywdzonych socjalnie i gospodarczo ludzie są dzięki formule Sprawiedliwego Handlu wspierani w swoich staraniach, których celem jest poprawienie ich życiowej sytuacji.

Co oferujemy producentom na południu ?

Możliwie bezpośredni dostęp do rynku
Produkty są kupowane - w miarę możliwości - bezpośrednio od organizacji producenckich, bez udziału zbędnych pośredników. Tam gdzie jest to niemożliwe stosowane są przejrzyste zasady, mające na celu przede wszystkim wspieranie producentów, będących na początku całego łańcucha handlowego.

Sprawiedliwa zapłata.
Producenci to nie są ludzie oczekujący na jałmużnę, lecz mają pełne prawo do sprawiedliwej zapłaty.

• Na przykład kawa:
Światowe ceny za produkt jakim jest kawa podlegają dużym wahaniom. Ciężar tych zmian ponoszą przede wszystkim ludzie ją uprawiający. Organizacje Sprawiedliwego Handlu płacą gwarantowaną, uśrednioną cenę, która nie jest obniżana nawet przy czasowo spadających cenach światowych. Schemat jest taki: kawa Arabica – bazowa cena wynosząca 125,- US$ jest powiększana o 10 US$ za 45,4 kg. Jeśli cena światowa rośnie powyżej 125.- US$, płacimy dodatkowo 10.- US$ więcej ponad tą cenę. Do tego dochodzi premia za Bio-Jakość w wys. 20.- US$.

• Na przykład wyroby rzemiosła:
Tu nie ma tzw. cen światowych. Ceny proponują nasi producenci i zwyczajowo są to ceny wyższe niż te na lokalnym rynku.

Finansowanie

W zależności od zapotrzebowania producenci otrzymują do 60% wartości towaru, jeszcze przed jego dostawą. Dzięki temu mogą planować swoje dalsze działania rozwojowe niezależnie od drogiego kredytowania bankowego i zmiennej kondycji ewentualnych pośredników.

Długoterminowe kontakty handlowe

Wszystkim organizacjom partnerskim proponujemy długoterminową współpracę. Ta forma się opłaca, bo tylko w ten sposób można urzeczywistnić relacje handlowe oparte o zasady Sprawiedliwego Handlu i umożliwić wspólny rozwój.

Alternatywa dla naszych klientów

Podejmując codzienne decyzje zakupowe na ogół nieświadomie wpływamy na przyszłość relacji handlowych. W tym tkwi moc, którą jako konsumenci możemy właściwie wykorzystywać. Wybieranie produktów oferowanych w ramach Sprawiedliwego Handlu jest przyczynkiem do rozwoju sprawiedliwości socjalnej w międzynarodowych kontaktach gospodarczych.

Oferujemy przejrzystość działań i informację

Otrzymują Państwo wiedzę na temat produkcji i historii handlowej naszych towarów. Mówimy o tym kim są ludzie, którzy nasze produkty wytwarzają, w jakich warunkach socjalnych, gospodarczych, politycznych i kulturowych żyją, jakie cele chcą osiągnąć. Dostarczamy Państwu informacje o powstawaniu naszych produktów w kontekście aktualnych światowych relacji gospodarczych.

Oferujemy Państwu autentyczną jakość

Możecie Państwo wybierać produkty z szerokiej palety. Właściwe, pełne staranności wytwarzanie produktów w oparciu o najwyższej jakości surowiec łączy się z poszanowaniem standardów socjalnych i dbaniem o otaczające środowisko.

Artykuły spożywcze

Najlepsze odmiany kawy Arabica, delikatne herbaty, intensywne przyprawy, prawdziwy miód pszczeli, aromatyczne kakao, naturalny cukier trzcinowy to nasz podstawowy asortyment. Ale znajdziecie Państwo u nas również wyjątkowe odmiany ryżu, Quinui, wysokiej jakości oleje, batony sezamowe, delikatne czekolady w wielu smakach, chrupiące orzechy, egzotyczne owoce suszone i .... wiele innych. Z biologiczne kontrolowanych upraw oferujemy: Kawy, Herbaty, Kakao, Czekolady, Specjały czekoladowe, Przyprawy, Ryż i Quinua

Rękodzieło artystyczne

Z kolorowej palety produktów oferujemy praktyczne, ręcznie wykonywane przedmioty. Akcesoria do domu, czy maty do zawieszana, gry lub instrumenty muzyczne, biżuterię, szkło czy ceramikę, tradycyjne czy zupełnie innowacyjne – ze świata Sprawiedliwego Handlu możecie Państwo czerpać do woli.

Odzież

Ubrania pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu, certyfikowana Bio-bawełna czy wysokiej jakości wyroby na drutach, do tego odpowiednia biżuteria i galanteria skórzana – to interesująca alternatywa dla anonimowych towarów masowych.

Naturalne kosmetyki

Seria wysokiej jakości produktów do pielęgnacji – oznaczonych certyfikatem BDIH dla laboratoryjnie kontrolowanych kosmetyków naturalnych. Produkty łączące w sobie ideę dbania o środowisko z bezpieczeństwem dla naszego zdrowia.